• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 79 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 149 zł, przy wyborze wysyłki ORLEN Paczka
Zamówienia telefoniczne
Zaloguj się, aby dodać produkt do ulubionych
LEK
  • APAP, Paracetamol 500 mg, 24 tabletki - obrazek 1 - Apteka internetowa Melissa
  • APAP, Paracetamol 500 mg, 24 tabletki - obrazek 2 - Apteka internetowa Melissa
  • APAP, Paracetamol 500 mg, 24 tabletki - obrazek 3 - Apteka internetowa Melissa
  • APAP, Paracetamol 500 mg, 24 tabletki - obrazek 4 - Apteka internetowa Melissa
  • APAP, Paracetamol 500 mg, 24 tabletki - obrazek 5 - Apteka internetowa Melissa

Zdjęcie poglądowe

APAP, Paracetamol 500 mg, 24 tabletki

11,99

Cena jednostkowa: 5,00 zł za 10 tabletek
Dostępny
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą..

Podstawowe informacje o APAP, Paracetamol 500 mg

APAP to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy z paracetamolem do stosowania u dorosłych i młodzieży po 12. roku życia.

Działanie i właściwości

Apap to lek zawierający 500 mg paracetamolu w 1 tabletce. Paracetamol to substancja czynna, która łagodzi bóle różnego pochodzenia oraz gorączkę.

Zastosowanie / wskazania

Paracetamol – substancja czynna leku APAP wskazana jest do stosowania w gorączce towarzyszącej np. przeziębieniu czy grypie oraz w bólach różnego pochodzenia: głowy (w tym napięciowe bóle głowy), menstruacyjne, zębów, mięśni, kostno-stawowe, gardła, nerwobóle.

500 mg paracetamolu w 1 tabletce APAP-u to dawna przeznaczona dla dorosłych pacjentów oraz młodzieży po 12. roku życia.

Apap Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum) 500 mg. Pozostałe substancje pomocnicze to: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.

Apap dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku to:

  • dorośli: 1-2 tabletki powlekane (500-1000 mg paracetmolu), w razie konieczności 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek powlekanych w ciągu doby, czyli 4 g paracetamolu na dobę). Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami;
  • młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka powlekana, czyli 500 mg paracetamolu, w razie konieczności 3 do 4 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Nie stosować jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku oraz u pacjentów, u których występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Działania niepożądane / skutki uboczne

Jeśli po przyjęciu leku wystąpią: obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, trudności w oddychaniu), wstrząs anafilaktyczny (zawroty głowy, zaburzenia świadomości, przyspieszenie czynności serca, spadek ciśnienia krwi), ciężkie reakcje skórne należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Są to stany zagrażające życiu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W każdym przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie chorego jest dobre, ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby. W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub więcej trzeba sprowokować wymioty, jeśli od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina i skontaktować się natychmiast z lekarzem.

Paracetamol w ciąży i podczas karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji), oraz w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania oraz z zydowudyną (lek przeciwwirusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV).

Przechowywanie

Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej (15 - 25°C) w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Opakowanie

24 tabletki

Apap ulotka

Szczegółowe informacje dotyczące leku zawarte w ulotce do pobrania poniżej.

Z tym produktem kupowano także:

Cechy produktu

#327

Producent:

USP Zdrowie

ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa


Substancje czynne:

Paracetamol
Dla kogo:
kobieta
mężczyzna
dziecko
Przeznaczenie:
doustne
Wiek:
po 12. roku życia
Właściwości:
przeciwgorączkowe
przeciwbólowe
Wskazania:
ból o łagodnym i umiarkowanym nasileniu
gorączka
przeziębienie
keyboard_arrow_down
Certyfikaty i wyróżnienia