IBUM EXPRESS (FORTE MINICAPS) - 36 kaps. - Apteka internetowa Melissa

IBUM EXPRESS (FORTE MINICAPS) - 36 kaps.

14,49

Produkt dostępny

Dodaj produkt do koszyka

Produkt jest Lekiem


Producent:
Hasco-lek

ul. Żmigrodzka 242e
51-131 Wrocław


Grupy:
IBUM

Substancje czynne:
Ibuprofen

IBUM FORTE

Wskazania:

Ibum Forte to lek przeznaczony do stosowania w celu łagodzenia bóli różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóli głowy, bóli zębów, bóli mięśniowych, stawowych i kostnych, bóli po urazach, nerwobólach, bóli towarzyszących przeziębieniu i grypie; przy bolesnym miesiączkowaniu; w stanach gorączkowych różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Ibum Forte: jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; u pacjentów z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją (przedziurawieniem) lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ; u pacjentów, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); w ostatnich trzech miesiącach ciąży; u pacjentów ze skazą krwotoczną (skłonnością do krwawień).

Właściwości:

Ibum Forte to lek, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Jego substancją czynną jest ibuprofen - substancja z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Skład:

Substancją czynną leku Ibum Forte jest ibuprofen 400 mg. Substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa (E104), błękit patentowy (E131).

Stosowanie:

Ibum Forte należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek stosuje się doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa 400 mg (1 kapsułka), w razie potrzeby co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (3 kapsułki) na dobę. Osoby w podeszłym wieku: nie jest wymagana modyfikacja dawkowania. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat. Nie należy zwiększać zalecanej dawki. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy możliwy okres. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni, bez zaleceń lekarza.

Opakowanie:

36 kapsułek miękkich

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Średnia ocen 5.0

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Autor

Adrianna

Ocena: 5

Opinia użytkownika

Polecam!

Ulotki do pobrania