ZWYCIĘZCA RANKINGU
ZAUFANE OPINIE CENEO
ISTNIEJEMY NA RYNKU
JUŻ OD 27 LAT
REALIZUJEMY DOSTAWY
POZA GRANICĘ POLSKI
Zrealizowaliśmy ponad
2 000 000 zamówień
 THERAFLU ZATOKI Lek na chore zatoki - 10 sasz. - Apteka internetowa Melissa

THERAFLU ZATOKI Lek na chore zatoki - 10 sasz.

Producent:
GLAXOSMITHKLINE

ul. Grunwaldzka 189,
60-322 Poznań



Grupy:
Theraflu
Substancje czynne:
Paracetamol

Cena: 13,99

Produkt dostępny
Produkt jest lekiem.


Dodaj produkt do koszyka
O produkcie


Theraflu Zatoki

Ekspert w walce z bólem zatok

  • udrożnia nos i zatoki ułatwiając oddychanie
  • zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok
  • działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo

OBJAWY

i ich zwalczanie

Jakie masz objawy?
  • Ból głowy i zatok (związany z przekrwieniem błony śluzowej)
  • Zatkany nos
  • Problemy z oddychaniem (wywołane przekrwieniem błony śluzowej nosa lub zatok)
  • Gorączka (towarzysząca grypie lub przeziębieniu)
Jak Theraflu Zatoki może Ci pomóc?
  • Łagodzi ból oraz zmniejsza przekrwienie błony śluzowej
  • Udrożnia nos i zatoki
  • Ułatwia oddychanie przez nos
  • Działa przeciwgorączkowo

THERAFLU

Zatoki

Dwuskładnikowy lek w postaci rozpuszczalnego w wodzie proszku, zalecany w objawowym leczeniu dolegliwości związanych z chorobami zatok: bólu głowy, bolesnej niedrożności nosa i zatok oraz przekrwienia błony śluzowej górnych dróg oddechowych.

Zawiera dwie substancje aktywne - paracetamol wykazujący działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, oraz chlorowodorek fenylefryny, który zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej. Dzięki dwuskładnikowej formule, Theraflu Zatoki łagodzi nie tylko objawy choroby zatok, ale również gorączkę oraz oznaki przeziębienia i grypy2.

łagodzi ból oraz udrożnia nos i zatoki zmniejszając przekrwienie błony śluzowej

dzięki płynnej formule szybko się wchłania4

cytrynowy smak

przeznaczony dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat

może być stosowany do 5 kolejnych dni

dostępny w opakowaniach 10 i 14 saszetek

Co jest przyczyną

bólu zatok?

Zatoki przynosowe to puste przestrzenie w obrębie czaszki, pokryte błoną śluzową. Spełniają przede wszystkim funkcję rezonacyjną, oddechową oraz ochronną. Zatoki połączone są z jamą nosową - dzięki temu wdychane powietrze oraz wydzielina produkowana przez błonę śluzową mogą się łatwo przemieszczać.

Ponieważ jama nosowa i zatoki oddziałują na siebie nawzajem, zmiany zapalne w obrębie górnych dróg oddechowych przyczyniają się również do rozwoju zapalenia zatok.

Przekrwiona błona śluzowa blokuje odpływ powietrza i wydzieliny z zatok. Uwięzione powietrze i gromadząca się wydzielina wywołują ucisk, którego wynikiem jest intensywny ból.

Przyczyny zapalenia zatok są różne -
może być ono spowodowane przeziębieniem, alergią lub zakażeniem dróg oddechowych, a nawet nagłymi zmianami temperatury. Można wyróżnić kilka rodzajów zaplenia zatok:

  • Ostre zapalenie zatok przynosowych - początek choroby jest nagły, poprzedzony infekcją. Przebiega z bólem i dokuczliwymi objawami.
  • Nawracające zapalenie zatok przynosowych - powtarzające się ostre zapalenie zatok. Jego Przyczyną może być nawracający nieżyt nosa (katar), ale także uwarunkowania anatomiczne lub powikłania pourazowe.
  • Przewlekłe zapalenie zatok przynosowych - następstwo niewłaściwie lub w ogóle nieleczonego ostrego zapalenia zatok. Objawy są bardzo podobne do tych towarzyszczącym ostremu zapaleniu zatok (ale mniej nasilone), jednak czas ich występowania jest dużo dłuższy.

Ból związany z zapaleniem zatok najczęściej występuje w okolicy czoła i nosa, jest intensywniejszy w godzinach porannych i przy pochylaniu się.

Jeżeli Twoim objawom grypy towarzyszy uciążliwy,
suchy kaszel, wypróbuj syrop Theraflu Kaszel:
  • przynosi ulgę w kaszlu suchym,
  • może być stosowany zarówno w dzień jak i w nocy,
  • nie zawiera cukru,
  • zawiera wygodną miarkę do dawkowania,
  • szybko się wchłania, wykrywalne stężenie we krwi już po 5-10 minutach,
  • ma waniliowy aromat.

Maksymalny czas leczenia syropem Theraflu Kaszel bez konsultacji z lekarzem wynosi 5-7 dni.
 

CO CI DOLEGA?

Wybierz odpowiedni Theraflu dla siebie

GRYPA

INNE

Theraflu TOTAL GRIP
Theraflu MAX GRIP
Theraflu EXTRA GRIP
Theraflu Zatoki
Theraflu Przeziębienie
Theraflu Kaszel
Opis

Lek w kapsułkach na objawy grypy

Najsilniejszy5 lek od Theraflu na objawy grypy

Lek w saszetkach na objawy grypy

Lek w saszetkach na dolegliwości w obrębie zatok

Lek w saszetkach na objawy przeziębienia

Syrop na kaszel suchy

Objawy
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos
  • ból mięśni
  • dreszcze
  • bóle kostno-stawowe
  • kaszel mokry
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos i zatoki
  • katar
  • ból gardła
  • gorączka
  • ból głowy
  • zatkany nos
  • katar
  • kichanie
  • bóle mięśni
  • dreszcze
  • bółe kostno-stawne
  • gorączka
  • ból głowy
  • bóle mięśni
  • zatkany nos i zatoki
  • dreszcze
  • gorączka
  • bóle głowy
  • zatkany nos
  • katar
  • kaszel suchy
Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz Kup teraz

PYTANIA

i odpowiedzi

Przeziębienie i grypa to dwie różne choroby. Do objawów grypy należą: nagłe pojawienie się wysokiej gorączki (ponad 38 stopni C w ciągu kilku godzin), suchy kaszel, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, katar. Czasami występuje również zapalenie spojówek i ogólne złe samopoczucie oraz znaczne osłabienie lub brak apetytu. U połowy pacjentów z grypą pojawiają się też objawy ze strony układu pokarmowego – bóle brzucha, biegunka, nudności. Przeziębienie to infekcja górnych dróg oddechowych, której objawy, takie jak: uczucie zatkanego nosa, katar, kichanie, czasami łagodny ból głowy, kaszel, niewysoka gorączka (zwykle poniżej 38 stopni C), pojawiają się stopniowo. W wielu przypadkach rozpoznanie grypy na podstawie samych objawów jest bardzo trudne. Nie u każdej osoby chorej na grypę wystąpi gorączka, a kaszel, katar i ból głowy mogą być oznakami zarówno przeziębienia, jak i grypy.

Oznaki pełnoobjawowej grypy są następujące: nagłe wystąpienie wysokiej gorączki (powyżej 38 stopni C w ciągu kilku godzin), suchy kaszel, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła i katar, osłabienie, brak apetytu. W wielu przypadkach trudno jest odróżnić grypę od innych infekcji wyłącznie na podstawie występujących objawów. Istnieją testy diagnostyczne, dzięki którym Twój lekarz będzie mógł stwierdzić, czy rzeczywiście chorujesz na grypę. Testy należy wykonywać jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów, zazwyczaj nie później niż w ciągu 3-5 dni od ich wystąpienia. W przypadku, gdy zauważysz u siebie objawy grypopodobne, ale nie będziesz miał pewności co Ci dolega, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Nie ma jednej, uniwersalnej metody zapobiegania infekcjom jesienno-zimowym, ale im lepszy jest ogólny stan organizmu, tym większa jest szansa, że nasz układ odpornościowy zwalczy infekcję. Aby utrzymać swój organizm w pełnej sprawności:

  • dużo śpij
  • jedz zdrowe potrawy bogate w wartości odżywcze
  • unikaj przewlekłego stresu
  • regularnie myj ręce wodą i mydłem, szczególnie gdy przebywasz w pobliżu osób chorych – jeśli nie masz dostępu do wody, używaj żelu do rąk z zawartością alkoholu
  • kichając czy kaszląc zasłaniaj usta i nos jednorazową chusteczką higieniczną, którą potem wyrzucisz do śmieci
  • nie dotykaj brudnymi rękami swoich oczu, nosa lub ust – wirusy przenoszą się poprzez dotknięcie skażonej powierzchni, a następnie kontakt dłoni ze spojówkami i błonami śluzowymi nosa i ust.

Wirusy przeziębienia i grypy roznoszą się głównie poprzez kaszel i kichanie. Na mikrokropelkach wydzieliny i pary wodnej wędrują w powietrzu na odległość około jednego metra i mogą wniknąć tą drogą do ust, nosa lub oczu. Wirusy mogą również rozprzestrzeniać się poprzez kontakt bezpośredni, np. uścisk ręki, oraz kontakt pośredni, np. przez dotknięcie powierzchni skażonej, z której wirusy są przenoszone za pośrednictwem rąk do ust lub nosa.

Zarażasz innych już na jeden do dwóch dni przed wystąpieniem objawów oraz do siedmiu dni po powrocie do zdrowia. Najsilniej zarażasz przez pierwsze dwa, trzy dni choroby. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie w domu, zwłaszcza, gdy występuje u Ciebie kaszel i kichanie.

Regularnie myj ręce, aby zminimalizować rozsiewanie wirusa i poproś każdego, kto się Tobą opiekuje, aby robił to samo. Dobrym rozwiązaniem jest regularne przecieranie powierzchni telefonów, klamek drzwi i klawiatur za pomocą chusteczek odkażających zawierających substancje wirusobójcze.

Większość ludzi wraca do pełnej sprawności po przeziębieniu w ciągu kilku dni, a po grypie w ciągu 2-3 tygodni.

Należy odpoczywać, pić dużo płynów, zdrowo się odżywiać i unikać używek np. palenia papierosów czy picia alkoholu.

Postaraj się nie wychodzić z domu – w ten sposób unikniesz kontaktu z innymi osobami i ograniczysz ryzyko zarażenia. Dobrym rozwiązaniem jest również regularne przecieranie powierzchni telefonów, klamek drzwi i klawiatur za pomocą chusteczek odkażających o działaniu wirusobójczym.

Często myj ręce wodą i mydłem. Poproś osobę, która się Tobą opiekuje, aby robiła to samo. Jeśli nie masz dostępu do wody, używaj żelu odkażającego do rąk z zawartością alkoholu.

Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos jednorazową chusteczką – pamiętaj, żeby potem wyrzucić ją do zamkniętego kosza. Jeśli nie masz chusteczki pod ręką, użyj zagięcia łokcia lub mankietu, aby nie skazić dłoni, które najłatwiej przenoszą wirusy.

Jeśli podejrzewasz u siebie przeziębienie lub grypę, zaleca się, przed przystąpieniem do leczenia, zasięgnąć porady lekarskiej. Gorączka i katar powodują utratę dużej ilości wody. Dlatego podczas infekcji dróg oddechowych ważne jest dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu i picie dużej ilości płynów. Należy jednak unikać takich napojów jak kawa, herbata i cola, ponieważ zawierają one kofeinę, która powoduje przyspieszenie metabolizmu, a także ma działanie odwadniające.

Pamiętaj o regularnym przyjmowaniu posiłków. Twoje ciało potrzebuje energii do walki z wirusem wywołującym przeziębienie lub grypę. Jeżeli nie masz apetytu, spróbuj jeść proste, lekkostrawne i gotowane potrawy, takie jak biały ryż lub zupa krem.

Jeśli masz zatkany nos, możesz zastosować doraźnie donosowe leki obkurczające naczynia obrzękniętej błony śluzowej. Nie używaj ich jednak dłużej niż podaje ulotka, ponieważ nieodpowiednio stosowane mogą doprowadzić do nasilenia objawów.

INFORMACJE

o produkcie Theraflu Zatoki

Wskazania do stosowania

Objawowe leczenie dolegliwości związanych z chorobami zatok, takich jak: ból głowy, niedrożność nosa i zatok przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej nosa. Lek o działaniu przeciwgorączkowym, łagodzący objawy przeziębienia i grypy: dreszcze, bóle mięśni, ból głowy.

Przeciwwskazania:

Stosowanie leku Theraflu Zatoki jest przeciwwskazane w przypadku:

  • nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku
  • ciężkich schorzeń układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienia tętniczego, gruczolaka gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożności czyi pęcherza moczowego, padaczki
  • niedrożności odźwiernika dwunastnicy, czynnej choroby wrzodowej, cukrzycy, chorób płuc (w tym astmy)
  • wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-P)
  • jaskry z wąskim kątem przesączania
  • stosowania inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu

W czasie ciąży i w okresie karmienia piersią przed zastosowaniem leku Theraflu Zatoki należy skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się stosowania tego leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Środki ostrożności

Theraflu Zatoki należy stosować ostrożnie u pacjentów, u których występuje:

  • choroby serca
  • wysokie ciśnienie krwi
  • choroby tarczycy
  • cukrzyca
  • jaskra
  • choroby nerek i wątroby
  • padaczka
  • schorzenia dróg moczowych

W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych, np. oznaczania poziomu glukozy we krwi

Ze względu na działanie fenylefryny, która powoduje zwężanie naczyń, lek należy stosować ostrożnie u pacjentów powyżej 70 lat ze schorzeniami układu krwionośnego. Fenylefryna może również powodować fałszywie pozytywne wyniki testów dopingowych (informacja szczególnie istotna dla osób uprawiających sport wyczynowo).

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jedna saszetka Theraflu Zatoki zawiera:
  • 12,6 g sacharozy, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, przed przyjęciem leku powinien się on skontaktować z lekarzem. Leku nie powinni przyjmować pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem upośledzonego wchłaniania glukozo-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.
  • żółcień pomarańczową, która może powodować reakcje alergiczne,
  • 42,2 mg sodu, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie
Co zawiera lek Theraflu Zatoki

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 650 mg i chlorowodorek fenylefryny 10 mg. Ponadto lek zawiera: sacharozę, acesulfam potasowy, barwnik D & C Yellow No 10, żółcień pomarańczową, maltodekstrynę M100, krzemionkę koloidalną uwodnioną, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian dwuwodny sodu, fosforan wapnia.

Jak stosować produkt Theraflu Zatoki

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość 1 saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Wypić po ostygnięciu do odpowiedniej temperatury. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego, dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Theraflu TOTAL GRIP, każda kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu, 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 5 mg zasady fenylefryny) oraz 100 mg gwajafenezyny. Kapsułki twarde. Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, dreszczy i grypy, w tym łagodnego do umiarkowanego bólu i/lub gorączki, przekrwienia błony śluzowej nosa, a także działanie wykrztuśne w przypadku kaszlu z odkrztuszaniem. Produkt Theraflu TOTAL GRIP jest wskazany u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroby serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadczynność tarczycy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, guz chromochłonny nadnerczy. Pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki blokujące receptory beta adrenergiczne. Pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy.Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v. IV.2017

Theraflu MAX GRIP 1000 mg + 70 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego; saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu (Paracetamolum), 70 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) i 10 mg chlorowodorku fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum). Wskazania do stosowania: krótkotrwałe leczenie objawów występujących w czasie grypy lub przeziębienia: gorączki, bólu głowy, bólu gardła, niedrożności przewodów nosowych i zatok przebiegającej z bólem. Produkt Theraflu MAX GRIP jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) i okres 2 tygodni od ich odstawienia; stosowanie zydowudyny; choroba alkoholowa; jaskra zamykającego się kąta; niewydolność wątroby; ciężka niewydolność nerek; nadczynność tarczycy; cukrzyca; choroby układu krążenia, w tym choroby serca, nadciśnienie tętnicze; guz chromochłonny nadnerczy; jednoczesne leczenie trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi; jednoczesne leczenie lekami blokującymi receptory beta-adrenergiczne. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.VI.2016

Theraflu EXTRA GRIP, Paracetamol 650 mg + Chlorowodorek fenylefryny 10 mg + Maleinian feniraminy 20 mg. Proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania, leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie. Przeciwwskazania: w następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazane, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odżwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosfatazy fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu me należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o v.XI.2015

Theraflu Kaszel syrop, cytrynian butamiratu 1,5 mg/ml. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie kaszlu różnego pochodzenia. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o v.XI.2015

Theraflu ZATOKI Paracetamol 650 mg + Chlorowodorek fenylefryny 10 mg. Proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania: leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej. Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy). Przeciwwskazania: w następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazanie: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze, gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odżwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2015

Theraflu Przeziębienie. 1 saszetka zawiera 500 mg paracetamolu. 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny. proszek do sporządzania roztworu doustnego. Wskazania do stosowania: krótkotrwale, objawowe leczenie przekrwienia błony śluzowej nosa i zatok związanego z takimi objawami przeziębienia i grypy, jak ból, ból głowy i (lub) gorączka. Produkt Theraflu Przeziębienie jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku 15 lat i starszej. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne, aromat mentolu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; produkt ten zawiera lecytynę sojową (E322) i dlatego nie powinien być przyjmowany przez pacjentów uczulonych na soję lub orzeszki ziemne ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji nadwrażliwości; choroba serca, nadciśnienie tętnicze i choroby układu sercowo-naczyniowego; nadczynność tarczycy; jaskra z zamkniętym kątem przesączania; zatrzymanie moczu; guz chromochłonny; pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAG) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni; pacjenci stosujący trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne; pacjenci stosujący leki blokujące receptory beta-adrenergiczne: pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, jak leki zmniejszające przekrwienie, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy; pierwszy trymestr ciąży. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2015

Użyte w materiale znaki towarowe są własnością (lub są licencjonowane) przez spółki z grupy GSK.

CHPL/CHTHRFL/0046/17

1 Dotyczy bólu zatok związanego z przekrwieniem i obrzękiem błony śluzowej.
2 Dotyczy takich objawów przeziębienia i grypy jak: ból głowy, bóle mięśni, dreszcze, niedrożność nosa i zatok towarzysząca przekrwieniu błony śluzowej.
3 Spowodowane obrzękiem błony śluzowej nosa.
4 Brandys J i in., Zarys biofarmacji, PZWL, Warszawa 1984, s.174.
5 1000mg paracetamolu w 1 dawce.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników

Aby wystawić komentarz należy się zalogować.

Brak komentarzy :( Bądź pierwszy!

Produkty podobne:

Ci, którzy kupili THERAFLU ZATOKI Lek na chore zatoki - 10 sasz. kupili także: