Wakacyjna apteczka – co powinno się w niej znaleźć?

Wakacje to czas, w którym beztroski wypoczynek w jednej chwili może zamienić się w przykre wspomnienia, z powodu choroby, zranień czy stłuczeń. Aby temu zapobiec, warto wcześniej przygotować listę wszystkich produktów i akcesoriów, niezbędnych zarówno w trakcie podróży, jak i w miejscu wypoczynku. Czas więc wyposażyć wakacyjną apteczkę. Co powinno się w niej znaleźć? Z pewnością zapas leków, które my lub nasze dzieci (czy inne osoby towarzyszące) przyjmują na co dzień, w ramach farmakoterapii chorób przewlekłych. Oprócz tego w apteczce na wakacje powinny znaleźć się: leki przeciwbólowe (oparte na ibuprofenie bądź paracetamolu), leki przeciwgorączkowe (dla dzieci lub dorosłych), a także preparaty na alergię – jeśli akurat na nią cierpimy. Dodatkowo osoby z wrażliwym żołądkiem powinny zaopatrzyć się w preparaty przeciwwymiotne, rozkurczowe lub przeciwbiegunkowe oraz elektrolity, pomagające wrócić do formy po zatruciu pokarmowym. 

Środki opatrunkowe, preparaty na kleszcze, kremy z filtrem – zamów je w Aptece Melissa! 

W wakacyjnej apteczce nie może zabraknąć również środków opatrunkowych oraz preparatów łagodzących ból po stłuczeniach. Wśród nich powinny znaleźć się plastry (zwykłe i wodoodporne), jałowa gaza oraz bandaże. Obowiązkowa będzie również ochrona przeciwsłoneczna w postaci kremu z filtrem, który – nakładany we właściwych ilościach, regularnie – zapobiegnie oparzeniom słonecznym. A jeśli takie wystąpią, warto w apteczce na wakacje zabrać ze sobą preparaty znoszące zaczerwienienie i ból w przypadku oparzeń słonecznych (pantenol w piance, żel aloesowy czy plastry hydrożelowe). Dodatkowo watro zaopatrzyć się w preparaty na kleszcze (jeśli spędzamy urlop w miejscu ich żerowania) oraz w preparaty odstraszające owady (określane również jako repelenty). Teraz wszystkie te produkty możesz zamówić online, w internetowej aptece Melissa – szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu!

rozwiń keyboard_arrow_down
Przeglądaj kategorie keyboard_arrow_down
Wybierz producentów keyboard_arrow_down
Podaj zakres cen keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj według keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

2020-10-19

7 sposobów na odporność jesienią i zimą
Sprawność mechanizmów obronnych naszego organizmu zależy w ogromnym stopniu od czynników, na które możemy wpływać:...

2020-10-14

Stopa cukrzycowa – groźne powikłanie w nieleczonej cukrzycy
Stopa cukrzycowa, określana również jako zespół stopy cukrzycowej, to groźne, przewlekłe powikłanie cukrzycy (pojawiające się...

2020-10-12

Czym jest PMS i jak złagodzić jego objawy?
Zespół napięcia przedmiesiączkowego dotyka wiele kobiet na całym świecie (szacuje się, że problem ten występuje...