1. Wakacyjne pakowanie apteczki
    (92 produkty)

Wakacyjna apteczka – co powinno się w niej znaleźć?

Wakacje to czas, w którym beztroski wypoczynek w jednej chwili może zamienić się w przykre wspomnienia, z powodu choroby, zranień czy stłuczeń. Aby temu zapobiec, warto wcześniej przygotować listę wszystkich produktów i akcesoriów, niezbędnych zarówno w trakcie podróży, jak i w miejscu wypoczynku. Czas więc wyposażyć wakacyjną apteczkę. Co powinno się w niej znaleźć? Z pewnością zapas leków, które my lub nasze dzieci (czy inne osoby towarzyszące) przyjmują na co dzień, w ramach farmakoterapii chorób przewlekłych. Oprócz tego w apteczce na wakacje powinny znaleźć się: leki przeciwbólowe (oparte na ibuprofenie bądź paracetamolu), leki przeciwgorączkowe (dla dzieci lub dorosłych), a także preparaty na alergię – jeśli akurat na nią cierpimy. Dodatkowo osoby z wrażliwym żołądkiem powinny zaopatrzyć się w preparaty przeciwwymiotne, rozkurczowe lub przeciwbiegunkowe oraz elektrolity, pomagające wrócić do formy po zatruciu pokarmowym. 

Środki opatrunkowe, preparaty na kleszcze, kremy z filtrem – zamów je w Aptece Melissa! 

W wakacyjnej apteczce nie może zabraknąć również środków opatrunkowych oraz preparatów łagodzących ból po stłuczeniach. Wśród nich powinny znaleźć się plastry (zwykłe i wodoodporne), jałowa gaza oraz bandaże. Obowiązkowa będzie również ochrona przeciwsłoneczna w postaci kremu z filtrem, który – nakładany we właściwych ilościach, regularnie – zapobiegnie oparzeniom słonecznym. A jeśli takie wystąpią, warto w apteczce na wakacje zabrać ze sobą preparaty znoszące zaczerwienienie i ból w przypadku oparzeń słonecznych (pantenol w piance, żel aloesowy czy plastry hydrożelowe). Dodatkowo watro zaopatrzyć się w preparaty na kleszcze (jeśli spędzamy urlop w miejscu ich żerowania) oraz w preparaty odstraszające owady (określane również jako repelenty). Teraz wszystkie te produkty możesz zamówić online, w internetowej aptece Melissa – szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu!

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Każdy, kto jest fanem sagi o Harrym Potterze, może pamiętać, że w filmie „Harry Potter...
CZYTAJ
Skóra twarzy jest wyjątkowo wrażliwa i ciągle narażona na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego jeśli zdecydujesz...
CZYTAJ
Kwercetyna to jeden z najobficiej występujących przeciwutleniaczy w diecie. Można ją znaleźć w barwnikach wielu...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia