ZWYCIĘZCA RANKINGU
ZAUFANE OPINIE CENEO
DARMOWY ODBIÓR
W NASZEJ APTECE
DARMOWA DOSTAWA
KURIEREM OD 279 ZŁ
Zrealizowaliśmy ponad
1 500 000 zamówień

Lecytyna

Przeglądaj kategorie keyboard_arrow_down
Wybierz producentów keyboard_arrow_down
Podaj zakres cen keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj według keyboard_arrow_down
Kwasy DHA są głównymi składnikami budulcowymi kory mózgowej i siatkówki oka. Aż 50% siatkówki oka stanowią kwasy tłuszczowe DHA. Odkrycia naukowe ostatnich lat wskazują na ogromną rolę kwasów tłuszczowych DHA i EPA w budowie komórek nerwowych. DHA i EPA wchodzą w skład osłonek mielinowych i synaps komórek nerwowych – rejonów odpowiedzialnych za przekazywanie impulsów nerwowych. Z tego powodu eksperci zalecają codzienne spożywanie DHA pod postacią tłustych ryb morskich zawierających znaczne ilości kwasów tłuszczowych typu omega-3 (DHA+EPA). Z uwagi na niskie spożycie ryb w Polsce grupa polskich ekspertów zaleca: „W przypadku niemożności spełnienia tych zaleceń należy stosować suplementy kwasów EPA i DHA o zadeklarowanej ich zawartości w preparatach” (Rekomendacje Grupy Ekspertów dotyczące spożycia i suplementacji diety kwasami omega-3 w populacji ludzi dorosłych, Family Medicine & Primary Care Review 2007, 9,1:175-177). W skład lecytyny sojowej wchodzą takie substancje jak: cholina, inozytol i nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Cholina jest niezbędna dla syntezy acetylocholiny, jednego z najważniejszych neuroprzekaźników (cząsteczek odpowiedzialnych za przekazywanie impulsów nerwowych w mózgu). Dodatek mikroelementów oraz witamin z grupy B wspomaga pracę układu nerwowego (miedź, witamina B2) oraz usprawnia jego funkcje umysłowo-poznawcze (cynk, witaminy B1, B6, B12, niacyna, biotyna, kwas foliowy).

           DOPPELHERZ AKTIV Dla mózgu - 30 kaps. - Apteka internetowa Melissa
DOPPELHERZ AKTIV Dla mózgu - 30 kaps.
Producent: DOPPELHERZ

13,49 zł

Dla wspomagania ostrości wzroku i prawidłowego widzenia u osób: - noszących okulary lub soczewki kontaktowe, - pracujących przy komputerze, - narażonych na zmęczenie oczu, - słabo widzących w nocy. Preparat zawiera najważniejsze substancje o korzystnym wpływie na ostrość wzroku i prawidłowe widzenie. Bioflawonoidy zawarte w owocach borówki wpływają na poprawę mikrokrążenia w gałce ocznej, co zwiększa jej dotlenienie i odżywienie oraz wspomaga ostrość wzroku. Antocyjany zawarte w owocach borówki umożliwiają również szybsze dostosowanie oczu do zmiennych warunków oświetlenia (po zmroku, przy zmiennym natężeniu światła). Wpływ składników zawartych w czarnych jagodach na proces widzenia stwierdzono podczas II wojny światowej. Piloci RAF spożywający znaczne ilości przetworów z czarnych jagód notowali wyraźną poprawę ostrości wzroku, szczególnie podczas nocnych lotów. Luteina wchodzi w skład plamki żółtej oka, gdzie pełni rolę naturalnego filtra UV chroniącego komórki przed wysokoenergetycznym promieniowaniem UV. Luteina nie jest produkowana w organizmie i musi być dostarczana z pożywieniem. W znaczniejszych ilościach występuje w zielonych warzywach, np. w sałacie. Witamina A i cynk pomagają w zachowaniu funkcji wzroku. Witamina A umożliwia regenerację purpury wzrokowej – barwnika odpowiedzialnego za widzenie po zmroku. Cynk jest składnikiem mineralnym, który najaktywniej gromadzony jest w oku i współuczestniczy w reakcjach biochemicznych zachodzących w procesie widzenia. Preparat może być stosowany przez młodzież i dorosłych.

           DOPPELHERZ AKTIV Mocny wzrok - 30 tabl. - Apteka internetowa Melissa
DOPPELHERZ AKTIV Mocny wzrok - 30 tabl.
Producent: DOPPELHERZ

15,99 zł

Dostatin to kompleskowa osłona zalecana dla osób stosujących statyny. Dzięki zawartym składnikom wspomaga mięśnie, chroni wątrobę, wspomaga układ nerwowy. Uzupełnia dietę o : Koenzym Q10 Lecytynę Ekstrakt z ostropestu plamistego Ekstrakt z imbiru lekarskiego Ekstrakt z pokrzywy Kwas foliowy Kompleks witamin: C, D, B6, B12 DOSTATIN jest to kompleksowa suplementacja, zalecana szczególnie dla osób stosujących statyny - leki na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Suplement uzupełnia naszą codzienną dietę o ważne ekstrakty roślinne i witaminy, a także o koenzym Q10, którego niski poziom może być spowodowany przez statyny. Ekstrakt z imbiru lekarskiego zawarty w produkcie, przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni i stawów. Ekstrakt z pokrzywy swoim działaniem wspiera układ krążenia żylnego, przyczyniając się do zmniejszenia uczucia zmęczenia oraz ciężkości nóg a także pomaga w utrzymaniu zdrowia żył. Ekstrakt z ostropestu plamistego wspomaga działanie wątroby, zwiększa jej funkcje oczyszczające, chroni ją, ponadto ułatwia trawienie. Witamina D pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni w tym mięśnia sercowego. Tiamina wspomaga prawidłowe funkcjonowanie serca. Witamina C, witamina B12, witamina B6 przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia organizmu. Selen i witamina C swoim działaniem chronią komórki przed stresem oksydacyjnym. Kwas foliowy pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, a także przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

           DOSTATIN - 30 kaps. - Apteka internetowa Melissa
DOSTATIN - 30 kaps.
Producent: GARDENPHARM

9,99 zł

Lecytyna pod względem budowy zaliczamy do fosfolipidów. Występuje naturalnie w pożywieniu, między innymi w olejach roślinnych oraz w jajach. Wykazuje właściwości emulgujące. Lecytyna buduje błony biologiczne, ale także inne składowe komórki. Do jej działania zaliczamy normalizowanie poziomu lipidów we krwi oraz zapobieganie powstawania blaszki miażdżycowej. Wskazaniem do stosowania są zaburzenia OUN, stany wyczerpania z towarzyszącym brakiem koncentracji i obniżoną funkcją zapamiętywania. Ponadto, lecytyna może być wykorzystywana wspomagająco w terapii miażdżycy. Do działań niepożądanych zaliczamy zaburzenia żołądkowo-jelitowe (w tym biegunki) oraz objawy nadwrażliwości. Lecytyna występuje między innymi w preparatach o nazwie: Olimp Gold Lecytyna, WALMARK LECYTYNA FORTE, Lecytyna + witamina E Forte 1200 mg BIOTTER, DOPPELHERZ AKTIV Lecytyna + vit.B.